Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Piece na drewno i pellet z zamkniętą komorą spalania

W czasach dynamicznego rozwoju rynku budownictwa energooszczędnego i pasywnego, standardem staje się wyposażenie budynku w wentylację mechaniczną z rekuperacją. Wentylacja mechaniczna to doskonałe rozwiązanie podnoszące komfort życia (ciągła wymiana powietrza w budynku), a w połączeniu z rekuperacją pozwala jednocześnie na odzysk ciepła - dzięki czemu, podnosi poziom energooszczędności budynku. Ale stanowi pewnego rodzaju ograniczenie dla urządzeń takich jak kominki czy piece wolnostojące na drewno lub pellet - ich budowa musi gwarantować absolutną szczelność, czyli zerowy pobór powietrza do komory spalania z budynku. Piec musi zatem zabierać powietrze do komory spalania z zewnątrz budynku i w formie spalin wyrzucać je przez komin. Takie rozwiązanie gwarantuje wysoki komfort, bezpieczeństwo a także zdecydowanie wyższą sprawność. Dzieje się tak dlatego, że nie zużywamy powietrza z pomieszczenia, na ogrzanie którego potrzebowaliśmy energii z pieca - całe ciepło wytworzone przez urządzenie zostaje w budynku. Doprowadzenie powietrza z zewnątrz to bardzo ważne zagadnienie - do spalenia 1 kg drewna lub pelletu (bo to drewno przecież) potrzeba miedzy 6 a 10m3 powietrza na godzinę. Przepisy mówią, że w pomieszczeniu w którym zamontowano kominek należy zapewnić dopływ 10m3 powietrza na każdy 1kW mocy urządzenia!! Ten przepis oczywiście musi być bardzo uniwersalny i w założeniach uwzględnia urządzenia o niskiej sprawności a także nadmierną konsumpcję powietrza przez palenisko związaną z nadmiernym ciągiem kominowym.

Reasumując do życia trzeba powietrza! Doprowadzenie go z zewnątrz i uszczelnienie komory spalania to wielki krok w stronę bezpieczeństwa, komfortu życia i przy okazji zapewnia mniejsze zużycie paliwa - pelletu lub drewna. Dzieje się tak dlatego, że konstruktorzy tych urządzeń zadbali o to by powietrze zassane do pieca zostało odpowiednio doprowadzone do paleniska i pozwoliło na poprawę efektywności procesu spalania.

W piecach na pellet zassane powietrze jest rozdzielana i część jest doprowadzana bezpośrednio do paleniska, ale druga część powietrza wstępnie ogrzana poprzez przepływ przez rozgrzane kanału w korpusie komory spalania dostarczana jest od góry co pozwala na utrzymanie szyby w należytej czystości i dodatkowo powoduje dopalanie tlenku węgla w górnej części komory spalania, zanim wydostanie się do komina.

W piecach na drewno zadbano o to by powietrze wpadające do komory spalania zostało dostarczone na dwóch (paleniska bezrusztowe) lub trzech poziomach (paleniska wyposażone w ruszt). To powoduje znaczne poprawienie efektywności spalania, oszczędność paliwa, dba o czystość szyby a także o środowisko - emisja substancji szkodliwych zawartych w spalinach jest znacznie niższa w urządzeniach z zamkniętą komorą spalania.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo piece z zamkniętą komorą spalania opalane drewnem lub pelletem drzewnym.

Cecilia 11 kW Cecilia 11 kW
Producent: Eva Calor
Cena: 12 599,00 zł
zobacz więcej
  • nowość
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier TNT) już od 10 000,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl