Piece na drewno i pellet z zamkniętą komorą spalania

W czasach dynamicznego rozwoju rynku budownictwa energooszczędnego i pasywnego, standardem staje się wyposażenie budynku w wentylację mechaniczną z rekuperacją. Wentylacja mechaniczna to doskonałe rozwiązanie podnoszące komfort życia (ciągła wymiana powietrza w budynku), a w połączeniu z rekuperacją pozwala jednocześnie na odzysk ciepła - dzięki czemu, podnosi poziom energooszczędności budynku. Ale stanowi pewnego rodzaju ograniczenie dla urządzeń takich jak kominki czy piece wolnostojące na drewno lub pellet - ich budowa musi gwarantować absolutną szczelność, czyli zerowy pobór powietrza do komory spalania z budynku. Piec musi zatem zabierać powietrze do komory spalania z zewnątrz budynku i w formie spalin wyrzucać je przez komin. Takie rozwiązanie gwarantuje wysoki komfort, bezpieczeństwo a także zdecydowanie wyższą sprawność. Dzieje się tak dlatego, że nie zużywamy powietrza z pomieszczenia, na ogrzanie którego potrzebowaliśmy energii z pieca - całe ciepło wytworzone przez urządzenie zostaje w budynku. Doprowadzenie powietrza z zewnątrz to bardzo ważne zagadnienie - do spalenia 1 kg drewna lub pelletu (bo to drewno przecież) potrzeba miedzy 6 a 10m3 powietrza na godzinę. Przepisy mówią, że w pomieszczeniu w którym zamontowano kominek należy zapewnić dopływ 10m3 powietrza na każdy 1kW mocy urządzenia!! Ten przepis oczywiście musi być bardzo uniwersalny i w założeniach uwzględnia urządzenia o niskiej sprawności a także nadmierną konsumpcję powietrza przez palenisko związaną z nadmiernym ciągiem kominowym.

Reasumując do życia trzeba powietrza! Doprowadzenie go z zewnątrz i uszczelnienie komory spalania to wielki krok w stronę bezpieczeństwa, komfortu życia i przy okazji zapewnia mniejsze zużycie paliwa - pelletu lub drewna. Dzieje się tak dlatego, że konstruktorzy tych urządzeń zadbali o to by powietrze zassane do pieca zostało odpowiednio doprowadzone do paleniska i pozwoliło na poprawę efektywności procesu spalania.

W piecach na pellet zassane powietrze jest rozdzielana i część jest doprowadzana bezpośrednio do paleniska, ale druga część powietrza wstępnie ogrzana poprzez przepływ przez rozgrzane kanału w korpusie komory spalania dostarczana jest od góry co pozwala na utrzymanie szyby w należytej czystości i dodatkowo powoduje dopalanie tlenku węgla w górnej części komory spalania, zanim wydostanie się do komina.

W piecach na drewno zadbano o to by powietrze wpadające do komory spalania zostało dostarczone na dwóch (paleniska bezrusztowe) lub trzech poziomach (paleniska wyposażone w ruszt). To powoduje znaczne poprawienie efektywności spalania, oszczędność paliwa, dba o czystość szyby a także o środowisko - emisja substancji szkodliwych zawartych w spalinach jest znacznie niższa w urządzeniach z zamkniętą komorą spalania.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo piece z zamkniętą komorą spalania opalane drewnem lub pelletem drzewnym.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier TNT) już od 10 000,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl